Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Międzyszkolny Konkurs Językowy „Tandem”

W  tegorocznej edycji konkursu językowego TANDEM wzięło udział 489 uczniów gimnazjów i szkół podstawowych z powiatów: nowosądeckiego wraz z miastem Nowy Sącz, gorlickiego, limanowskiego, nowotarskiego i myślenickiego.

Celem konkursu jest zachęcanie uczniów szkół gimnazjalnych i szkół podstawowych do doskonalenia umiejętności językowych oraz umożliwienie współzawodnictwa w tym zakresie.
W dniu 26 lutego 2019r. uczniowie wzięli udział w eliminacjach szkolnych. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 17 uczniów w kategorii z językiem niemieckim.
Dnia 16 kwietnia w siedzibie organizatora tzn. Małopolskiego Towarzystwa Oświatowego i Zespołu Szkół Społecznych SPLOT im. Jana Karskiego w Nowym Sączu odbył się sprawdzian pisemny dla uczniów zakwalifikowanych do II etapu konkursu. Przystąpiło do niego łącznie 94 uczniów. Test pisemny składał się z różnego rodzaju zadań zamkniętych i otwartych. Obejmował on znajomość gramatyki, słownictwa oraz kulturoznawstwa. Do tego etapu zakwalifikowało się 3 uczniów naszego Gimnazjum: Paulina Kania z kl. IIID, Jakub Bieniek z kl. IIIE oraz Kamil Peciak z kl. IIIC.
Etap finałowy to sprawdzian ustny dla 50% zakwalifikowanych po sprawdzianie pisemnym.
Do etapu finałowego zakwalifikowała się nasza uczennica Paulina Kania.

Serdecznie wszystkim uczestnikom gratulujemy i trzymamy kciuki za Paulinę!

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content