Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Międzynarodowa wymiana młodzieży w Urzędzie Gminy

      wymiana niemieckaW dniach od 17 do 23 maja gimnazjaliści Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego goszczą w swoich domach uczniów z zaprzyjaźnionej niemieckiej szkoły Adam-von-Trot- Schule
z  Sontry.

18 maja w Urzędzie Gminy w Łącku odbyło się uroczyste powitanie przez wójta gminy Jana Dziedzinę, sekretarza gminy Wojciecha Jamro oraz  dyrektor ZEAPO Lucynę Citak niemieckich uczniów wraz z opiekunami. Wizyta ta dostarczyła gościom  wielu informacji na temat regionu i gminy.

Uczniowie mieszkają u polskich rodzin, dzięki czemu mają okazję poznać codzienne życie swoich rówieśników. Na czas ich pobytu w Polsce przygotowany jest bogaty program. Każdego dnia uczestnicy wymiany biorą udział w wycieczkach i projektach, poznając kulturę oraz historię Małopolski.

W pierwszym dniu pobytu zostali powitani przez dyrektora szkoły. Poznali system polskiego szkolnictwa i brali udział w różnych zajęciach edukacyjnych (lekcja biologii, matematyki, języka polskiego i zajęć artystycznych). Po obiedzie w stołówce szkolnej uczestniczyli   w zajęciach sportowych  w Hali Widowiskowo – Sportowej w Łącku.

  W najbliższych dniach odwiedzą Kraków, Zakopane,  zaplanowane są także wyjazdy na baseny termalne w Bukowinie Tatrzańskiej oraz spływ Dunajcem.

Warto podkreślić,że współpraca pomiędzy Zespołem Szkolno-Gimnazjalnym w Łącku, a szkołą partnerską Adam-von-Trott-Schule w Niemczech w miejscowości Sontra trwa już 12 lat. Polega ona na wymianie uczniów, podczas której młodzież poznaje siebie, swoje kraje, regiony oraz nawiązuje nowe przyjaźnie.

Należy również dodać, że  inicjatorką i koordynatorką projektu jest Elżbieta Wojak, której pomagają  Małgorzata Wadowska, Magdalena Kozielec, Kinga Dybiec oraz Witold Majerski.

Spotkanie polskich i niemieckich uczniów może się odbyć dzięki  dofinansowaniu ze strony fundacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content