Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„Małe Łącko” podczas obchodów Święta Kwitnącej Jabłoni

jabłoń1   Obchodom łąckiego Święta Kwitnącej Jabłoni zawsze towarzyszą występy zespołów regionalnych. I tym razem nie zabrakło Szkolnego Zespołu Regionalnego „Małe Łącko”.

        W niedzielne południe 15 maja, na scenę amfiteatru na Jeżowej wyszło
18 par tanecznych wraz z kapelą. Swoje umiejętności zaprezentowali zarówno starsi jak i najmłodsi członkowie. Wykonali:” Toniec”, „Exspres”, „Krzesony”, „Zbójnicki”, „Obertony”. Zaśpiewali: „My se łoncowioki”, „Zahulojciez chłopcy”, „Przy bystrym potocku”, „Pójdźmy juz, pójdźmy juz”. Solo wystąpili: Maksymilian Szlósarczyk, Oliwia Jasiurkowska, Karolina Gromala, Mateusz Kulasik.

       Za taniec, za śpiew, za przygrywanie pod nogę członkowie Zespołu i Kapeli przyjęli gorące brawa od licznie zgromadzonej publiczności.


Kategoria: "Małe Łącko"
Skip to content