Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Konkurs czytelniczy „Śladami Stasia i Nel”

staś i nelHenryk Sienkiewicz został patronem 2016 roku – zdecydował o tym Sejm RP. Stało się to okazją do przeprowadzenia konkursu pt. „Śladami Stasia i Nel”  dla  uczniów Szkoły Podstawowej.

„ Pamiętane przez dziadków, czytane przez rodziców, i lubiane przez dzieci lektury Henryka Sienkiewicza  – Łączą pokolenia”. I tak w dniu 31 maja powieść ‘ W Pustyni i w Puszczy” zgromadziła grono sympatyków tej lektury. Szesnastu uczestników rywalizowało ze sobą rozwiązując test sprawdzający znajomość przygód rówieśników – Stasia i Nel.

Jury wyłoniło następujących laureatów:

Im.  Julia Kurpisz  kl. Vb

II m. Klaudia Łagos Va

III m. Gabriela Lisiecka Vb, Agnieszka Mrówka Vb


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content