Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„KOCHAĆ TO ZNACZY POWSTAWAĆ”- poranek świąteczny w ZSP w Łącku

W Wielką Środę, 28 marca 2018r., uczniowie klas gimnazjalnych zaprezentowali społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny oraz przedstawienie pod tytułem „Współczesny Jonasz”, nawiązujące do wydarzeń Wielkiego Tygodnia.


Wybrane wiersze oraz pieśni skłaniały do refleksji nad sensem życia oraz wartościami, które są istotne we współczesnym świecie. Zaprezentowane teksty rozważań poruszały również problem odnajdywania się młodego człowieka w trudnej otaczającej go rzeczywistości.
Uczniowie klas IIIA, IIIB, IIID i IIIE, wymownie wcielając się w role, przedstawili także inscenizację o współczesnym młodym człowieku, który musi podejmować w swoim życiu różne trudne decyzje. Sztuka podkreślała rangę miłości jako najważniejszej wartości, którą powinniśmy ujawniać w relacjach z innymi ludźmi. Przedstawieniu towarzyszyły pieśni religijne, które podkreślały nastrój oczekiwania na najważniejsze święta w roku. Zostały one opracowane i wykonane przez uczennice i uczniów klas IIIA i IIIB- zespół „LOL”.
Po zakończeniu inscenizacji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz wszystkim uczniom życzenia świąteczne.
Również Pani Dyrektor Barbara Stolarska życzyła wszystkim spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.
Nad przygotowaniem młodzieży uczestniczącej w uroczystości czuwały: Pani Katarzyna Matras, Pani Magdalena Kozielec, oraz Pani Renata Sady.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content