Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„KAŻDY PRZEDSZKOLAK WIE, ŻE ŚWIAT SPRZĄTA SIĘ”.

Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 1 w Łącku włączyły się do akcji „Sprzątania Świata”, która odbyła się już po raz 25 i przebiegała pod hasłem: „Akcja – segregacja! 2x więcej, 2x czyściej”.

Samo sprzątanie poprzedzone było zajęciami dotyczącymi segregowania odpadów komunalnych i recyklingu. Tego dnia zostały przeprowadzone zajęcia, które zainspirowały dzieci do działań mających na celu dbanie o nasze środowisko. Nauczycielki szczególną uwagę dzieci zwróciły na segregowanie odpadów oraz recykling. Maluchy z zainteresowaniem brały udział w rozmowie i chętnie odpowiadały na zadane pytania. Dzieciaki poznały kolory pojemników, do których należy wrzucać posortowane odpady.  Zaopatrzone w rękawice i worki wyruszyły na „wielkie sprzątanie”. Cała akcja odbyła się w formie zabawy , dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty – zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat. Wierzymy, że prowadzone przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, i że w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.


 

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content