Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

JĘZYKOWO RÓWNIEŻ ŚPIEWAJĄCO

łucja dobryDnia 8.01.2016r. w sali kinowej budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy odbyła się trzecia edycja międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „ Christmaslieder & Weihnachtssongs”.

 W tegorocznej edycji  konkursu udział wzięło  5 szkół z terenu powiatu nowotarskiego i nowosądeckiego. Były to szkoły z Klikuszowej, Krościenka, Łącka, Szczawnicy i Tylmanowej. Każdy uczestnik zaprezentował dwie piosenki świąteczne- jedną w języku niemieckim i jedną w języku angielskim. Głównym celem konkursu było propagowanie nauki języków obcych wśród młodzieży szkół gimnazjalnych oraz promowanie aktywności twórczej.

Uczennica naszej szkoły – Łucja Jasiurkowska zdobyła I miejsce.

Jury oceniało poprawność językową, stronę muzyczno-wokalną, interpretację wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny. Nagrody laureatom wręczył dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy pan Sebastian Walosczyk oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica pan Grzegorz Niezgoda, który pogratulował uczniom odwagi i zdolności. Podkreślił też jak ważna jest rola języków obcych w dzisiejszym świecie.
Uczennica klasy I B została przygotowana przez panie – Magdalenę Kozielec oraz Kingę Dybiec. Podziękowania należą się panu Leszkowi Moryto, który przygotował uczennicę od strony muzycznej.
Serdecznie gratulujemy!!!


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content