Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

JĘZYKOWO RÓWNIEŻ ŚPIEWAJĄCO!

            nutki Dnia 11.01.2017r. w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy w sali kinowej odbyła się czwarta edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej

„Christmaslieder&Weihnachtssongs”.

     W konkursie tegorocznej edycji wzięło udział 6 szkół z terenu powiatu nowotarskiego i nowosądeckiego. Były to szkoły z Maniów, Krościenka, Tylmanowej, Ochotnicy Dolnej, Łącka i Szczawnicy. Jak co roku każdy uczestnik zaprezentował dwie piosenki świąteczne – jedną w języku niemieckim i jedną w języku angielskim. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: dla solistów i duetów. Głównym celem konkursu jest propagowanie nauki języków obcych wśród młodzieży oraz promowanie aktywności twórczej.

      Naszą Szkołę reprezentowały dwie uczennice: Gabriela Matusiewicz z kl. IE oraz Łucja Jasiurkowska z kl. IIB.

   W kategorii soliści I miejsce, drugi rok z rzędu, zdobyła Łucja Jasiurkowska z naszego Gimnazjum.

     Jury oceniało poprawność językową, stronę muzyczno-wokalną, interpretację wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content