Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Języki obce kluczem do sukcesu – czyli Dzień Języków Obcych

         dzień języków31 maja 2016 r. odbył się po raz drugi Dzień Języków Obcych w Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Łącku. W przygotowanie tej ważnej dla społeczności szkolnej imprezy włączyła się spora część gimnazjalistów, co świadczy o dużym zaangażowaniu młodzieży w życie szkolne.

W małych formach teatralnych uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty podczas scenek, które miały uświadomić zgromadzonym, jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach. Młodzież w improwizowanych scenkach dramowych sprawdzała swoje umiejętności językowe oraz przedstawiła skutki braku znajomości języków obcych. Byli to uczniowie: Klaudia Arendarczyk, Emilia Babik, Dariusz Cebula, Arkadiusz Czepielik, Tomasz Gromala, Łucja Jasiurkowska, Karolina Juras, Marcin Kowalczyk, Emilia Lesiak, Natalia Łazarz, Dawid Miłkowski, Joanna Mrówka, Łukasz Setlak oraz Krystian Szczepaniak. Mimo,  że istnieje przekonanie wśród Polaków, że język niemiecki jest trudny do nauki,  a wymowa sprawia wiele trudności uczennica klasy III gimnazjum – Agnieszka Gromala zaprezentowała wiersz poety niemieckiego Hermanna Hesse – „Im Nebel”, obalając tę teorię.                Całość harmonijnie  uzupełniono piosenkami w języku angielskim i niemieckim. Nie można tutaj zapomnieć o skeczu pt. „List do Lenory” wykonanym również przez młodzież Gimnazjum. Chłopcy – Jan Jasiurkowski i Grzegorz Linder doskonale wcielili się w swoje role i dlatego  salę gimnastyczną wypełnił  śmiech uczniów, a także nauczycieli.     Na zakończenie całego wydarzenia każdy uczeń otrzymał zakładkę do książki  promującą naukę języków obcych.

    Głównym celem imprezy było uświadamianie młodzieży korzyści płynących    z uczenia się języków oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym codziennym życiu. Była to również okazja do przełamywania barier językowych w prezentowaniu swoich umiejętności lingwistycznych przed społecznością szkolną, a także do propagowania zdrowego współzawodnictwa oraz kształtowania postawy szacunku wobec innych kultur.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content