Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„Jeszcze Polska nie zginęła…”

dav

Społeczność naszej Szkoły od lat uroczyście obchodzi Święto Odzyskania Niepodległości. Również i w tym roku spotkaliśmy się na poranku patriotycznym przygotowanym przez młodzież klas VI-VIII. O godz. 11.11, łącząc się z uczniami całej Polski, odśpiewaliśmy hymn narodowy. Następnie  w krótkim montażu słowno – muzycznym występujący uczniowie przypominali trudną drogę Ojczyzny do niepodległości. Fakty historyczne ukraszone zostały recytacją wierszy polskich poetów. W czasie akademii wszyscy uczestnicy włączali się w śpiew patriotycznych utworów muzycznych. Spotkanie było lekcją historii i polskości.

Akademię przygotowały nauczycielki języka polskiego: Beata Jurkowska   i Aleksandra Mrówka, a o oprawę muzyczna zadbał nauczyciel muzyki – Leszek Moryto.

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content