Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

INTEGRACYJNA IMPREZA SPORTOWA OSÓB NIEPEŁNOSPRNYCH Z PEŁNOSPRAWNYMI 2018r.

 

W dniu 14.06.2018 na hali sportowej w Łącku odbyła się integracyjna impreza sportowa pt. „Życie na sportowo to życie na zdrowo”.

Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie ”Dolina Dunajca” i nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łącku: pani Ewa Sobczyk, pani Beata Tokarczyk i pan Piotr Matusiewicz.
W spartakiadzie integracyjnej udział wzięły osoby niepełnosprawne z terenu powiatu nowosądeckiego oraz młodzież z Zespołu Szkolno– Przedszkolnego w Łącku.
Gry i zabawy sportowe były prowadzone pod fachowym okiem specjalistów od spraw rehabilitacji i wychowania fizycznego.
Celem spartakiady było przełamywanie negatywnych stereotypów postrzegania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, zachęcenie do różnych form aktywności fizycznej, do rozwijania koordynacji ruchowej wzmacniającej poszczególne części ciała.
Podczas zajęć uczestnicy projektu mieli szansę nawiązać nowe kontakty, zaprezentować swoje umiejętności i możliwości w dziedzinie sportu.
Uczestnicy mogli zasięgnąć fachowej wiedzy od fizjoterapeutów, którzy prowadzili indywidualne zajęcia rehabilitacyjne.
Uczestnicy spartakiady sportowej mogli skorzystać i wziąć udział w proponowanych stacjach ćwiczebnych tj. tenis stołowy, ścianka wspinaczkowa, gry strategiczne, sporty integracyjne, Baccia, konkurencje zręcznościowo – koordynacyjne: rzuty do celu, tory
z przeszkodami. W trakcie trwania imprezy wszyscy uczestnicy wzięli udział w aerobiku oraz muzykoterapii relaksacyjnej.
Dużą atrakcją był pokaz z zakresu samoobrony, po którym można było nabyć podstawowe umiejętności w tym zakresie. Szkolenie samoobrony wraz z zajęciami rekreacyjnymi cieszyło się dużym powodzeniem.
Zawsze należy pamiętać o tym, że każde dziecko pomimo niesprawności pragnie być kochane i akceptowane, odnosić sukcesy, być uznawane na równych prawach w grupach koleżeńskich, móc aktywnie uczestniczyć we wszystkich zabawach i zajęciach, w których uczestniczą jego pełnosprawni koledzy.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content