Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Integracja z osobami niepełnosprawnymi

integracjaDnia 10 września 2015r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Łącku z inicjatywy Stowarzyszenia „Dolina Dunajca” w ramach projektu „Integracja
i partycypacja młodzieży z osobami niepełnosprawnymi
i ich udział w środowisku” odbyło się spotkanie
z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej
z Czarnego Potoku.

Otwarcia prelekcji i wprowadzenia do tematu dokonała pani Danuta Molek. Następnie młodzież mogła poznać osobiste wypowiedzi Weroniki Odziomek, wolontariuszy Karoliny i Janusza ze Stowarzyszenia Cyrenejczyk oraz Jana Kurnyty i Pawła Szumachera, uczestników warsztatów.W czasie tego wzruszającego spotkania zorganizowano również stoisko, gdzie wszyscy zainteresowani mogli nabyć przedmioty wykonane przez osoby niepełnosprawne. Kartki, witraże, serwety, drzewka z papieru cieszyły się ogromnym powodzeniem, a każdy zakupiony przedmiot wywoływał na twarzach podopiecznych WTZ uśmiech i wdzięczność. Niewątpliwie podjęta inicjatywa skutecznie uświadomiła uczniom, z jakimi problemami zmagają się osoby niepełnosprawne, z formami dyskryminacji, na jakie są narażone, ale przede wszystkim miała na celu zachęcenie do skutecznego działania na rzecz poprawy tej sytuacji.

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content