Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

III MIEJSCE DZIEWCZĄT Z ŁĄCKA W FINALE WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W DRUŻYNOWEJ LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ

W dniu 11 czerwca 2018 roku na stadionie AWF w Krakowie odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowej Lekkoatletyce dziewcząt i chłopców.

W zawodach prawo startu miały mistrzowskie drużyny z etapów powiatowych z całej małopolski, wśród których znalazły się reprezentacje naszych dziewcząt i chłopców ze szkoły w Łącku. które zajęły I miejsca w Mistrzostwach Powiatu Nowosądeckiego.
W kategorii dziewcząt wystartowało 14 najlepszych drużyn, które rywalizowały w następujących konkurencjach: bieg na 100m, 300m, 600m,sztafeta 4x 100m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą. Nasze dzielne dziewczęta uzyskując wspaniałe wyniki w każdej z konkurencji lekkoatletycznej zajęły III MIEJSCE – zdobywając brązowy medal Mistrzostw Województwa Małopolskiego.
Medalistki z Łącka wystąpiły w składzie: Martyna Dybiec, Natalia Franczyk, Natalia Florjan, Gabriela Gromala, Łucja Jasiurkowska, Zofia Kałużny, Weronika Potoniec, Sabina Sopata, Agata Konopka, Jula Majkrzak, Wiktoria Brzeczek, Katarzyna Słabaszewska, Magdalena Wnęk, Gabriela Matusiewicz, Wiktoria Słowik, Agnieszka Mrówka oraz nauczycielka wychowania fizycznego Ewa Sobczyk
Po dziewczętach wystartowali chłopcy, którzy również zaprezentowali wysoki poziom sportowy zajmując VII miejsce.
Chłopcy wystąpili w składzie: Paweł Adamarek, Paweł Adamczyk, Filip Faron, Gorczowski Dominik, Tomasz Gromala, Mateusz Klag, Paweł Klag, Arkadiusz Kowalczyk, Piotr Lisiecki, Dominik Majerski, Miłosz Mikołajczyk, Miłosz Mrówka, Michał Piszczek, Filip Talar, Krzysztof Trzepak oraz nauczyciel wychowania fizycznego Witold Majerski.
Wszystkim uczennicom i uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów tak w sporcie jak i w życiu codziennym.

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content