Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

III Międzyszkolny konkurs czytelniczy „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego

 

kamienie na szaniec      W dniu 11 marca 2015r. Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej Curie w Starym Sączu już po raz trzeci zorganizowało Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla Gimnazjalistów. W tym roku szkolnym lekturą, z którą musieli zmierzyć się uczniowie, była książka Aleksandra Kamińskiego„Kamienie na szaniec”.


Do zmagań testowych, sprawdzających znajomość lektury, przystąpiło sześćdziesięciu pięciu przedstawicieli dwudziestu dwóch gimnazjów.
Uczestników konkursu powitał dyrektor szkoły, mgr Krzysztof Szewczyk oraz jury w składzie: mgr Małgorzata Jawor, mgr Dorota Kruczek, mgr Joanna Opyd, mgr Iwona Rychlewska. Uczniowie otrzymali zestaw 40 pytań oraz 45 minut na ich uzupełnienie. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli Gimnazjum w Łącku. Były to uczennice: Natalia Dybiec z kl. III B, Katarzyna Koza z kl. III B oraz Maria Faron z kl. III C, przygotowane przez Renatę Sady, które wcześniej zajęły trzy pierwsze miejsca podczas eliminacji szkolnych konkursu.
W oczekiwaniu na wyniki rywalizacji, uczestnicy wraz z opiekunami mogli skorzystać z poczęstunku. Następnie w celu uczczenia bohaterów powieści
A. Kamińskiego oraz walczących i poległych na frontach II wojny światowej, na zaproszenie pani mgr Teresy Szewczyk udali się do Centrum Kultury i Sportu na projekcję filmu „Akcja pod Arsenałem”. W dalszej kolejności miała miejsce uroczysta gala laureatów. Rozpoczął ją montaż słowno- muzyczny poświęcony bohaterom lektury, będącej przedmiotem zmagań.
Następnie dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu podziękował biorącym udział w konkursie oraz wręczył wyróżnionym nagrody. Znalazła się wśród nich uczennica naszego gimnazjum Katarzyna Koza, której serdecznie gratulujemy.
Sukcesy odnoszone przez reprezentantów naszej szkoły niech zachęcają innych do uczestniczenia w turniejach wiedzy czytelniczej oraz sprawią, że młodzież chętnie będzie sięgać po wartościową literaturę.

 

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content