Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„HEJT? HEJTU NIE PROMUJĘ, HEJT BANUJĘ, BO REAGUJĘ”

      hejtGlobal Dignity jest międzynarodową inicjatywą  propagującą ideę poszanowania godności jako fundamentalnego prawa człowieka.

Główne wydarzenia w ramach programu koncentrują się podczas Światowego Dnia Godności przypadającego w każdą trzecią środę. W Polsce projekt obecny jest od 2009 roku a w roku szkolnym 2017/2018 objęty został Patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka. Tematem przewodnim obecnej edycji Dnia Godności jest coraz poważniejszy wśród uczniów problem hejtu i mowy nienawiści. W ramach tej akcji uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej brali udział w warsztatach przeprowadzonych przez nauczycieli pt. „HEJT? HEJTU NIE PROMUJĘ,HEJT BANUJĘ, BO REAGUJĘ”.

Kategoria: Agnieszka Ciuła
Skip to content