Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Górny Śląsk – „Palma i pstrąg”

     25 kwietnia b.r. uczniowie klasy IIIA i IIIB naszego Gimnazjum wspólnie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czarnym Potoku wzięli udział w wycieczce zorganizowanej w ramach integracji osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną w związku ze zbliżającymi się Małopolskimi Dniami Godności Osób Niepełnosprawnych.


Program wycieczki był niezwykle ciekawy i zróżnicowany. Uczestnicy zwiedzili między innymi Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, gdzie część podziemnej trasy liczącej 1740m pokonali łodziami. Kolejnym punktem na trasie wycieczki była Radiostacja gliwicka. Ta w całości zbudowana z drewna wieża o wysokości 111m jest najwyższą wieżą nadawczą na świecie wpisaną w 2017r. na listę Pomników Historii.

Kolejno uczestnicy wycieczki udali się do palmiarni w Gliwicach, gdzie odbyli niezwykle atrakcyjną, interaktywną lekcję botaniki. Całość wyjazdu została zwieńczona wspólnym regionalnym śląskim poczęstunkiem w Zabrzu w „Restauracji pod Kasztanami”.

Serdecznie dziękujemy organizatorowi tj. kierownictwu WTZ
w Czarnym Potoku za propozycję i zorganizowanie wspólnego wyjazdu.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content