Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Fizyka i chemia bez tajemnic

Bezwonne, bezbarwne, niewidoczne, a jednak niezbędne do życia – Powietrze. 23 maja jego tajemnice odkrywali przed nami animatorzy Małopolskiego Centrum Nauki – „Cogiteon”. Wspaniała forma przekazu, której podstawę stanowiły widowiskowe doświadczenia, uczyniła ze zdobywania wiedzy ekscytującą podróż.

Czemu ogień zapala się ponownie, gdy zetknie się z tlenem?

Co zrobić, żeby powietrze stało się widoczne?

Jak nadmuchać balon bez większego wysiłku?

To tylko niektóre z pytań, na które uzyskaliśmy tego dnia odpowiedzi. Jeszcze po zakończeniu spotkania słychać było emocjonalne komentarze uczniów, którzy przekonali się że fizyka i chemia skrywają w sobie sekrety warte odkrycia. „Ważne jest, by nigdy nie przestać pytać.Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia”

23 maja 2019r.postulat Einsteina na pewno został spełniony.

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content