Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„Dzwon wesoło się rozlega, pieśń potężna świat obiega…” poranek świąteczny w ZSG w Łącku

kurczaczkiW Wielką środę, 23 marca 2016r. uczniowie naszej Szkoły licznie zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć inscenizację sztuki teatralnej, na podstawie książki Ramona Cue Romano, pod tytułem
” Mój Chrystus połamany”.

Przedstawienie nawiązywało do przesłania, które niesie ze sobą Wielki Tydzień- ukazywało wartość miłości, miłosierdzia oraz poświęcenia dla drugiej osoby. Uczniowie klas IA oraz IB z zaangażowaniem wcielili się w role, a nastrój sztuki podkreślała piękna scenografia, stworzona przez uczennicę klasy IC. Równie wymownie brzmiały pieśni religijne, wykonane przez zespół wokalno- instrumentalny, w skład którego wchodzili przedstawiciele IA, IB, IIE, IIIA oraz IIIC. Po zakończeniu inscenizacji nauczycielom złożył życzenia Samorząd Uczniowski. Następnie głos zabrała Pani Wicedyrektor Małgorzata Giemzik, która przekazała życzenia wielkanocne całej społeczności uczniowskiej oraz gronu nauczycielskiemu. Przypomniała także o zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas wolnych dni.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content