Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„Dzień marchewki”w Samorządowym Przedszkolu w ZSP w Łącku

Dzień 9. 10. 2018r. w naszym przedszkolu był bardzo zdrowy, pomarańczowy, ….. marchewkowy. W tym dniu królowała marchewka. „ Dzień Marchewki” zorganizowany był w celu zachęcenia dzieci już od najmłodszych lat do jedzenia zdrowych i bogatych w witaminy warzyw.

Tego dnia dzieci i panie przyszły ubrane na pomarańczowo. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem marchewki jako warzywa, jej walorów smakowych, zalet i sposobów wykorzystania. Jeszcze przed śniadaniem grupy Kangurków i Tygrysków spotkały się aby wspólnie upiec marchewkowe ciasto. Następnie wszystkie dzieci udały się do kuchni i wysłuchały wiersza Jana Brzechwy „Na marchewki urodziny” czytanego przez panią kucharkę. Nie zabrakło w tym dniu również marchewkowych piosenek, zabaw i zagadek. Chwilą, na którą wszyscy czekali, był poczęstunek składający się z wcześniej upieczonego ciasta oraz świeżo wyciśniętego soku z ….. marchewki.

Ten dzień był inny od wszystkich – pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte.

Wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili 😉


Kategoria: Przedszkole
Skip to content