Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Dzień Głośnego Czytania

15 października klasy drugie zorganizowały Dzień Głośnego Czytania.

Na samym początku wybraliśmy się na boisko szkolne, aby w sprzyjającej, słonecznej aurze zrealizować konkurs głośnego czytania. Nasze postępowanie wzbudziło duże zainteresowanie klasy VI, która miała wówczas lekcję wychowania fizycznego. Starsi koledzy przysłuchiwali się historii o Rysiu z książki R. Piątkowskiej i W. Stachyry Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków.

Korzystając z utrzymującej się pięknej pogody, która tego dnia niezwykle nam sprzyjała, udaliśmy się do lasu, wraz z przedszkolakami z naszej szkoły. W tej malowniczej scenerii staraliśmy się zarazić sześciolatków miłością do literatury. Mamy wielką nadzieję,
że nasza akcja zaowocuje w przyszłości i coraz więcej uczniów będzie sięgać po książki – nie z przymusu, lecz dla przyjemności, bo jak powiedział Kartezjusz „Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”.

Uczniowie klas drugich stworzyli również przepiękne komiksy.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content