Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków

8 października 2018 roku klasa III b gościła w bibliotece szkolnej.

Pani Ewa Majerska  wprowadziła nas w świat przygód Gangu Słodziaków, prezentując książkę R. Piątkowskiej „ Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” w ramach programu „ Biedronki” wspierającej czytelnictwo.

Nagle ktoś zapukał i weszła nasza szkolna pielęgniarka z wypchanymi dziwnie kieszeniami. Pani przeczytała nam fragment prezentowanego utworu, którego bohaterką była Zuzia. Chociaż umiemy już czytać to miło jest czasem zamknąć oczy i puścić wodze wyobraźni. Dowiedzieliśmy się również na temat odpowiedzialnego zachowania, a na koniec poznaliśmy wyskakujących z fartucha Słodziaków.

Lubimy czytać, więc postanowiliśmy podzielić się naszymi umiejętnościami

z grupą przedszkolaków. Z książeczkami i Słodziakami spotkaliśmy się z 5- latkami, którzy z zainteresowaniem słuchali czytanych opowiadań.

W tym dniu wystąpiliśmy również w akcji głośnego czytania przed uczniami klas starszych.

Po powrocie do sali rozwiązywaliśmy krzyżówki, łamigłówki, wspólnie redagowaliśmy notatkę.

Nasz dzień był bardzo pracowity, pełen wrażeń i na długo pozostanie w pamięci uczniów.


 

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content