Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„Czy nam dzisiaj nie Twoje świecą gwiazdy…?!”

       boze„Zatrzymajmy się dziś na chwilę, przenieśmy się myślą w odległy czas, gdy ludzie żyjący w mroku grzechu i cieniu śmierci, z nadzieją oczekiwali przyjścia Zbawiciela, którego zapowiadały Pisma”, tymi słowami młodzież z Gimnazjum w Łącku rozpoczęła uroczystość poprzedzającą święta Bożego Narodzenia.

        W zaprezentowanym montażu słowno- muzycznym, nie zabrakło refleksji mówiącej o braku czasu dla bliźniego, jaki dominuje niemal w każdym domu. W humorystyczny, ale nie pozbawiony goryczy sposób przedstawiciele piekielnych otchłani wyrażali swój zachwyt i mówili „ zabierzmy więc ludziom czas, niech nie mają czasu na miłość..”

       W dalszej części uczniowie przedstawili niezwykłą przemianę bohatera „Opowieści wigilijnej” jaka dokonuje się pod wpływem wigilijnej  nocy, kiedy odwiedzające go duchy ukazują mu, ile stracił w życiu koncentrując się tylko na pomnażaniu swojej fortuny. Dla Ebenezera Scrooga jest jednak jeszcze nadzieja, skorzystajmy z niej również i my, aby zatrzymać się dziś na chwilę, spojrzeć z uwagą na drugiego człowieka i znaleźć czas na miłość dla Boga i bliźniego.

        Uroczystość zakończyła krótka refleksja, która  pomogła nam na nowo przeżyć spotkanie z przychodzącym Chrystusem, wszak tajemnica nocy betlejemskiej trwa bez przerwy. Wypełnia ona dzieje świata i zatrzymuje się na progu każdego ludzkiego serca. Tylko od nas zależy, czy przygotujemy Mu miejsce.

        Montaż przygotowali i zaprezentowali uczniowie klas I i II Gimnazjum w Łącku pod opieką Beaty Jurkowskiej, Elżbiety Bocheńskiej i Anety Gaborek. O wspaniałą oprawę muzyczną zadbał Leszek Moryto.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content