Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„Cała Polska czyta dzieciom”

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci  wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób. Czytajmy dzieciom.

Głośne czytanie uczy myślenia,  rozwija język, pamięć, wyobraźnię, buduje i wzmacnia więź pomiędzy dorosłym, a dzieckiem, zapewnia  jego emocjonalny rozwój, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i  zdobywania wiedzy na całe życie. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka. Czytanie dzieciom już od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych. Chcąc podtrzymać i rozszerzyć zainteresowania literackie Przedszkole Samorządowe nr1 w Łącku bierze po raz kolejny udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, której celem jest rozwijanie zainteresowania literaturą dziecięcą i budowanie mocnej więzi z dorosłymi. Na specjalne zaproszenie przedszkolakom czytają rodzice, nauczyciele i goście. Dnia 25 września 2018 r. rozpoczęliśmy nowy cykl „spotkań z książką”. Nasze przedszkole odwiedziła p. Katarzyna Gromala – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Łącku. Na spotkanie z dziećmi wybrała następujące pozycje książkowe: „Kajtuś w przedszkolu”, „Moja mała Ojczyzna”. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały opowieści i odpowiadały na zadawane im pytania. Na zakończenie umówiły się z panią bibliotekarką na kolejną wizytę, która odbędzie się w październiku.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content