Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„Anielska manufaktura”- spotkanie bożonarodzeniowe

boże narodzenie dek1    Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowych doznań i wzruszeń. Pachnący zielonym drzewkiem, białym obrusem, migoczący tysiącem kolorowych lampek. To czas, kiedy zatrzymujemy się w codziennym biegu, stajemy się bardziej uważni i wrażliwsi na drugiego człowieka.


W tym magicznym dniu oczekiwania uczniowie naszej Szkoły zabrali nas w podróż do „Anielskiej manufaktury”, gdzie przez dziurkę od klucza mogliśmy przyjrzeć się przygotowaniom do świąt naszych anielskich braci. Bo tam właśnie Michał, Cherubin i Gabriel oddawali się tworzeniu świątecznych ozdób, niezbędnych do udekorowania zielonego drzewka.
W przyjemnej atmosferze rozprawiali o tradycjach związanych ze świętami, ubolewając przy tym, iż „tradycja w narodzie zanika”. Wtórował im anielski chór pod wodzą Niebiańskiego Kapelmistrza umilając czas pięknym wykonaniem kolęd.

         Zwieńczeniem spotkania były płynące z serca życzenia spokojnych, zdrowych, rodzinnych i białych świat Bożego Narodzenia.

             Program świąteczny pn. „Anielska manufaktura” uczniowie Gimnazjum zaprezentowali także podczas spotkania opłatkowego podopiecznych GOPS
w Łącku.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content