Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

ANDRZEJKI Z PLUSZOWYM MISIEM

„Pokochaj pluszowego misia,
on przyjacielem dzieci jest…”

25 listopada chyba w każdym przedszkolu obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jest to data powstania tej najdroższej niemal wszystkim dzieciom maskotki. Nie mogło zabraknąć tego niezwykłego gościa również w naszym przedszkolu. Z samego rana pluszowy niedźwiadek zastukał do przedszkolnych drzwi, aby razem z dziećmi tańczyć i bawić się na zabawie andrzejkowej. 
Miś przybył do nas zaraz po śniadaniu. Milutki, pluszowy niedźwiadek obdarował wszystkie dzieci upominkami, a następnie śpiewał z nimi piosenki, tańczył misiowe tańce i opowiadał śmieszne historie. Dzieci były zachwycone. Uśmiech nie znikał z ich twarzy. Każdy chciał przytulić się do jego miękkiego futerka i poharcować z tym niezwykłym gościem.
Oprócz andrzejkowych tańców i zabaw ruchowych dzieci poznały również historię powstania pluszowej maskotki, uczestniczyły w konkursach, quizach i zabawach plastycznych, degustowały misiowe smakołyki.
Wszyscy bawili się znakomicie, miś zadomowił się u nas na dobre przez ten niezwykły czas, bo gdzie, jak nie w przedszkolu, mogą czuć się najlepiej pluszowe niedźwiadki. Na pewno ten dzień zapisze się miłymi wspomnieniami w naszej pamięci. A radość przedszkolaków i uśmiech na ich twarzach są dowodem na to, że warto organizować takie „niecodzienne dni”.
Kategoria: Przedszkole
Skip to content