Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Akcja charytatywna dla dzieci z Ukrainy

„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje”

 W myśl tych słów, naszego wielkiego rodaka Jana Pawła II, już po raz kolejny w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łącku została zorganizowana mikołajkowa akcja charytatywna  pod hasłem „Warto być dobrym” na rzecz dzieci z Ukrainy.

W ramach akcji zbierane były artykuły papiernicze, zabawki i słodycze. Do wzięcia udziału w akcji zaproszone zostały zarówno przedszkolaki, jak również wszystkie dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej.

Ku wielkiej radości organizatorów olbrzymie mikołajkowe pudło, co dzień napełniało się po brzegi. Mnóstwo dzieci przychodziło, aby przyłączyć się do akcji, stać się pomocnikiem św. Mikołaja i obdarować prezentami rówieśników zza wschodniej granicy.

Każda akcja charytatywna niesie ze sobą wiele korzyści zarówno tym, których się obdarowuje, jak również tym którzy chcą obdarowywać. Ci pierwsi otrzymują konkretną materialną pomoc niezbędną w codziennym życiu, natomiast ci drudzy mają możliwość zrobienia czegoś dobrego,
a bezinteresowne czynienie dobra napawa dumą, radością i zadowoleniem. Dlatego tak ważne jest włączanie już najmłodszych dzieci w akcje charytatywne, które są niezwykłymi lekcjami wychowawczymi uczącymi empatii i wrażliwości na potrzeby i problemy innych. Są również okazją do zrobienia czegoś wielkiego wspólnymi siłami, uczą że razem możemy zrobić więcej.

Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcję za bezinteresowność i wielkie serce, dzięki Wam święta wielu osób będą weselsze i zapewne na niejednej twarzy pojawi się uśmiech.

Skip to content