Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

AKADEMIA ŚWIĄTECZNA „Na próżno Chrystus rodzi się w żłobie, Jeśli się nie narodzi w Tobie… ”

Jak co roku społeczność naszej Szkoły przed Bożym Narodzeniem uczestniczy w uroczystej akademii świątecznej. Również i w tym roku spotkaliśmy się na poranku bożonarodzeniowym przygotowanym przez młodzież klas VI-VIII. Na początku wystąpiły dzieci z klasy Ia wykonując świąteczne tańce do kolęd i pastorałek. Następnie w krótkim montażu słowno-muzycznym, zatytułowanym „Prezent dla najbliższych”, występujący uczniowie przypominali tradycje świąteczne i spędzenie tego magicznego czasu z najbliższymi. W czasie akademii wszyscy uczestnicy włączali się w śpiew kolęd. Po występach uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal na wigilie klasowe. Był świąteczny poczęstunek oraz wspólne kolędowanie.

Akademię przygotowała p. Beata Jurkowska, a o oprawę muzyczną zadbał p. Leszek Moryto. Klasa Ia wystąpiła pod opieką wychowawcy p. Edyty Więcławek. Dekoracje świąteczne wykonały p. Dorota Piszczek i p. Renata Duda.

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content