Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

„A teatr jest po to, aby wszystko było inne niż dotąd…” – wycieczka przedszkolaków do Teatru Nowego

Edukacja przez sztukę jest niezwykle ważnym czynnikiem w kształtowaniu młodego człowieka. Muzyka, plastyka, literatura i teatr to ogniwa łańcucha emocji, jakie dostarcza obcowanie ze sztuką. Teatr jest miejscem szczególnym – tam fikcja splata się z rzeczywistością, bajka z realnym światem, tam rozbrzmiewają dźwięki, zachwyca scenografia a nawet wypowiadane słowa nabierają innego, magicznego znaczenia.

Pozytywnych emocji nigdy dość, więc żeby dostarczać ich jak najwięcej, dzieci z grupy „Tygrysków i „Kangurków” 15 października wybrały się na wycieczkę do Nowego Sącza. Celem wycieczki był Teatr Nowy i sztuka pt. „Jaś i Małgosia – siła rodzeństwa”. Mistrzowska gra aktorów, piękna scenografia, a także ciekawy scenariusz dobrze wszystkim znanej bajki sprawiły, że zarówno dzieci jak i ich opiekunowie z zaciekawieniem oglądali przedstawienie nagradzając aktorów gromkimi brawami.

Drugim punktem programu była wizyta w sali zabaw „Ufoland”. Niezwykłą atrakcją okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu, zjeżdżalni i basenu z kuleczkami. Zabawie i szaleństwom nie było końca. Gdy ktoś poczuł zmęczenie mógł odpocząć, pobawić się klockami, wózkami i zabawkami edukacyjnymi. Po dwugodzinnych aktywnych zabawach ruchowych siły dzieci zostały wzmocnione posiłkiem przygotowanym rano przez panie kucharki z naszego przedszkola.

Radosny pobyt bardzo szybko dobiegł końca. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do  przedszkola. I już z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę.


Kategoria: Bez kategorii
Skip to content