Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

Wycieczka przedszkolaków

   4 i 5 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się na wycieczkę do Nowego Sącza. Pierwszym punktem programu było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Kot w butach i ja” w Teatrze Nowym.

W niesamowitej atmosferze i bajkowej scenerii dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Wszyscy byli zachwyceni niesamowitymi efektami dźwiękowymi, cudowną scenografią, pięknymi strojami, a przede wszystkim mistrzowską grą aktorów. Mali widzowie bardzo żywiołowo reagowali na wszystko, co działo się na scenie: śmiali się, otwierali szeroko oczy i buzie ze zdziwienia, a nawet rytmicznie klaskali w rytm „flamenco”.
Po skończonym przedstawieniu zaplanowane były warsztaty teatralne gdzie z bliska można było przyjrzeć się elementom scenografii, dotknąć rekwizytów, a nawet spróbować swoich zdolności aktorskich i wcielić się w role bohaterów bajki. Była to niesamowita lekcja sztuki, w trakcie której można było być zarówno widzem jak i aktorem.


Po wrażeniach artystycznych przyszła kolej na coś dla ciała. Przedszkolaki udały się do Sali Zabaw „Mały Robinson”. Tam szaleństwom i zabawie nie było końca. Dzieci nurkowały w kulkach, jeździły samochodami, budowały gigantyczne wieże z klocków. Na koniec każdy przedszkolak mógł zamienić

swoją twarz w kotka, pieska, motyla lub cokolwiek innego, co podpowiadała dziecięca wyobraźnia, a zdolne ręce animatorki potrafiły namalować. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi z kolorowymi balonami fruwającymi nad głowami wrócili do przedszkola.

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content