Zespół Szkolno – Przedszkolny w Łącku

11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

        11-listopadaDzieje naszej Ojczyzny to rzadko dni szczęśliwe i spokojne. Częściej życiu naszych rodaków towarzyszyła groza, lęk przed wrogiem, niewola i walka o wolność.  Państwo polskie zniknęło z map Europy na 123 lata.

10 listopada 2016r. społeczność uczniowska wraz z wychowawcami spotkała  się by, uczcić 98 rocznicę odzyskania  niepodległości  przez Polskę.

Tego dnia widzowie przenieśli się na chwilę w przeszłość, stając się świadkami rozbiorów Polski, kolejnych powstań narodowych i dwóch wojen światowych.

Aż przyszedł rok 1978, a z nim znamienne słowa papieża Polaka, który wielkim głosem na cztery strony świata zawołał: „ Nie lękajcie się”.

Po nim 1980r. i powstanie Niezależnego Związku Zawodowego „ Solidarność”. Jak pięknie  brzmiały wtedy te słowa , jacy czuliśmy się wolni, silni i solidarni… Raz poruszonej lawiny nie udało się już powstrzymać. Mury runęły w Warszawie, Berlinie, Pradze, Wilnie. Wiatr odnowy wiał, demokracja , wolne wybory, WOLNOŚĆ!

Uroczystość przygotowali uczniowie klas V wraz z wychowawcami : p. Ludwiką Majerską i p. Katarzyną  Jarek. O oprawę muzyczną i dekorację zadbali Leszek Moryto,  Małgorzata Wadowska i Ewa Majerska.


 

 

 

 

 

 

Kategoria: Bez kategorii
Skip to content